Wycieczka przedszkolaków do Edulandii i Gminnej Biblioteki w Bukowinie Tatrzańskiej

16.12.2021 r.

W czwartek, 16 grudnia, przedszkolaki z naszej szkoły udały się do sali zabaw Edulandia w Bukowinie Tatrzańskiej. Dzieci spędziły tam cudowne 2 godziny, wygibasów i zabaw nie było końca. Niezwykłą atrakcją okazała się konstrukcja składająca się z labiryntu, zjeżdżalni i basenu z piłeczkami. Przedszkolaki korzystały także z mini pojazdów, koników i niezliczonej ilości mniejszych zabawek. Każdy, kto poczuł zmęczenie, mógł skorzystać z kącika malucha, w którym można było odpocząć, pobawić się klockami i zabawkami edukacyjnymi.

Następnie dzieci udały się do Gminnej Biblioteki Publicznej, gdzie miło przywitali nas pracownicy biblioteki. Dla wielu była to pierwsza wizyta w takim miejscu. Przedszkolaki zwiedziły placówkę, miały okazję obejrzeć nie tylko pokaźny księgozbiór przeznaczony specjalnie dla nich. Dzieci poznały pracę bibliotekarza oraz wysłuchały bajki przeczytanej przez panią bibliotekarkę. Przedszkolaki wykonały piękne choinki, co sprawiło im wiele radości. Na koniec dzieci otrzymały książeczki, które mogły zabrać do domu. Spotkanie odbyło się w radosnej atmosferze za co serdecznie dziękujemy.

Celem wycieczki było kształtowanie umiejętności współdziałania w grupie poprzez wspólną zabawę, rozwijanie i doskonalenie sprawności ruchowej, zręczności, orientacji przestrzennej oraz rozbudzanie zainteresowań czytelniczych, kształtowanie poczucia szacunku dla książek, wyrabianie u dzieci nawyku korzystania ze zbiorów biblioteki, poznanie pracy bibliotekarza.